Cappuccino pouze dopoledne? Dnes trochu o kávě.

Pokud jste někdy objednávali kávu v Itálii, pak víte, že stačí říci jen "un caffé" a nemusíte specifikovat, jaké chcete - vždy dostanete pravé espresso. Co ale u nás velmi oblíbené cappuccino? Italové jej mají za snídaňovou kávu, tedy kávu podávanou pouze do 11. hodiny dopolední. Později se již cappuccino nehodí a k doporučení je tak právě opět espresso. Znáte ale všechny druhy v kavárnách a víte, co znamenají? Třeba se inspirujete a vyzkoušíte něco nového!

Piccolo (pikolo). Piccolo neexistuje, to přece víte. Název se vžil v České republice, správně jde ale o espresso. Jak vlastně vznikl? Pravděpodobně ho do našich zemí zavlekli paradoxně italští turisté, kteří viděli kávu podávanou do hrnků skoro na čaj a potřebovali zdůraznit, že chtějí opravdu malé, tedy správných 30ml. Pokud řeknete, že chcete espresso a obsluha se vás zeptá zda velké nebo malé, nebude to asi kavárna, kam byste se měli vracet :-)

Espresso (espreso) má typickou silnou silnou chuť, bohatou a hustou pěnu (crema), připravuje se v pákovém či automatickém kávovaru obvykle ze 7 gramů kvalitní, čerstvě namleté kávy a cca 30 mililitrů čerstvé vody. 

Espresso doppio (espreso dopio) nebo také double shot (dabl šot) je dvojitou dávkou espressa ze 14 g kávy a pozor, bývá to už celkem nášup. Doppio, které má tedy zhruba 60 mililitrů, se zpravidla podává ve větším šálku.

Ristretto (ristreto) je velmi silná a intenzivní káva s menším objemem vody, cca 20 mililitrů. Pije se naráz - vzpomeňte si na italské benzinky, kde se za 10 minut vystřídá na baru 20 Italů - polknou doušek a jedou dál.

Americano (amerikano) je espressem, které je dolité horkou vodou. Poměr je cca 1:5, jedná se tedy poměrně o kotel slabší kávy. Často se mu také říká snídaňová káva a najdete jej v evropských hotelích (kde jej rozlévají z konvice).

Lungo (lungo) je opět rozředěné espresso, v poměru cca 1:1 s vodou. Ideální pro ty, pro které je espresso příliš silné a ostré.

Cappuccino (kapučíno) má celkový objem 150 až 180 mililitrů. Jeho základem je klasické espresso, dolité teplým mlékem s mléčnou pěnou. Mléko pro přípravu cappuccina by mělo být vždy plnotučné, aby udělalo hustou a chutnou pěnu. V posledních letech jsou populární i příchutě, např. vanilková.

Flat white (flet vajt) je nejvíce oblíbené v Austrálii a je podobné cappuccinu. Obsahuje ale dvojitou dávku espressa (espresso doppio).

Latte macchiato (laté makiato) je nápoj, u kterého ve výslovnosti strašlivě chybujeme. Kolikrát jste už slyšeli "mačiato" ? Správně je pouze a jedině "makiato". Má objem zhruba 250 mililitrů. Je hodně o mléku, to se nejprve napění a do něj se pak pomalu přidá espresso. Správně je latte macchiato ze tří vrstev, které by až do zamíchání měly být opticky oddělené - káva, mléko a mléčná pěna. Často je zkracováno na latte, což je ale následující popsaný druh kávy - a podávaný v hrnku.

Caffé latte (kafé laté) je původem z Francie, kde je podáváno jako café au lait (kafé olé). Nejčastěji se podává ve větším porcelánovém hrnku a bez oddělených vrstev. Jedná se také o filtrovanou kávu smíchanou s mlékem, tedy ne o espresso. Ve Francii je to oblíbená snídaňová káva.

Caffé mocha (kafé moka) je variantou caffé latte. Jedná se o kombinaci espressa, čokolády a mléčné pěny. Obvykle jej dostanete se šlehačkou. U správně připraveného se vám v ústech bude snoubit chuť kávy a čokolády.

Espresso macchiato (espreso makiato) je espressem připravovaným v šálku o objemu 80 mililitrů, s terčem z mléčné pěny uprostřed šálku. Často se také zdobí obrázkem z mléčné pěny - některé kavárny tam umí i vaše iniciály.